چهارشنبه، ۹ فروردین ۱۴۰۲

درباره ما

وبسایت اکولیب توسط گروهی از دانشجویان دانشگاه‌های برتر کشور راه اندازی شده است و به دنبال توسعه دانش اقتصادی است.

اقتصاد ایران مسیر جدیدی را تجربه می‌کند؛ مدل‌ کسب و کارهای ایرانی در حال تحول است؛ سرمایه‌گذاری مسیر جدیدی به خود گرفته و مفاهیمی نو وارد اقتصاد شده است. این تغییرات بیم‌‌ها و امیدهایی در مردم ایجاد کرده است. اکولیب می‌کوشد با بهره‌مندی از دانش اقتصاددانان، اندیشمندان، دانشجویان و صاحب‌نظران با استفاده از منابع روزآمد به توسعه دانش اقتصادی کمک کند، چرا که افزایش آگاهی درباره اقتصاد، علاوه بهبود رفاه عمومی ناشی از تصمیم‌گیری عقلایی می‌تواند منجر به بهبود سیاستگذاری اقتصادی در سطح کلان جامعه شود.

اصلی ترین ماموریت ما

ارائه آخرین اخبار و گزارش‌های اقتصادی
تحلیل رویدادهای اقتصادی
آموزش مفاهیم و مهارت‌های اقتصادی به زبان ساده

آنچه ما را متفاوت می‌کند

شفافیت و استقلال رای

در ارزیابی‌ها و تحلیل‌های خود بدون نگاه سیاسی، حزبی و گروهی تنها بر علم اقتصاد تاکید داشته و مستقل از هر جریانی آنچه را بیان می‌کنیم که با اصول علم اقتصاد منطبق باشد. مطالب ما بازتاب علم است.

یکپارچه بودن

با در اختیار داشتن بهترین ابزار سخت افزاری و نرم افزاری در تلاش هستیم تا حداکثر بهره‌برداری را از فضای مجازی داشته باشیم و با حضور در شبکه های اجتماعی به صورت یکپارچه، هدفمند و نظام‌مند به فعالیت و انتشار محتوی بپردازیم.

خلاقیت

خود را متعهد به ارائه مطالب اقتصادی به شیوه‌های نوین و با کیفیت و قابل دسترس برای عموم می‌دانیم. تولید انیمیشن، اینفوگرافیک و ایده‌های بسیار دیگری برای انتقال مطالب به شما در نظر گرفته شده است.

تعاملی بودن

اصل اساسی برای پیشرفت اکولیب تعامل با مخاطبان است. بنابراین می‌کوشیم تا به طرق مختلف با شما همراهان در ارتباط باشیم، نقطه نظرات شما را بشنویم و با کمک شما به بهبود فضای اقتصاد کمک کنیم.

ارزش‌های ما

ممتاز بودن:

اکولیب می‌خواهد پیشگام باشد. ما با استفاده از دانش اقتصاد و منابع به روز و کارآمد تلاش می‌کنیم با حداکثر توان به تعهدمان برای بهترین بودن پایبند باشیم. شرایط ویژه اقتصادی ایران، نیازمند نگاه نو و مسیر جدیدی است که در آن آحاد جامعه امکان بهره‌مندی از منافع اقتصادی را داشته باشند.

مسئولیت‌پذیری:

اکولیب محیطی را فراهم می‌کند تا در آن افراد بتوانند با تکیه بر توانمندی، تجربه و خلاقیت به بیان دیدگاه‌های خود پرداخته و به‌طور مسئولانه به خلق ارزش اجتماعی مبادرت ورزند. ما به مسئولیت خود در قبال اقتصاد ایران آگاهیم و متعهدانه برای توسعه دانش اقتصادی تلاش می‌کنیم.

کار تیمی:

فعالیت در قالب گروه، همواره نتایج بهتری نسبت به فعالیت‌های فردی دارد. بر همین اساس اکولیب بر اجرای گروهی فعالیت ها و ماموریت های خود تاکید دارد. از آنجایی که ما خود را یک خانواده می‌دانیم، معتقدیم به مانند یک خانواده در سایه همکاری و توانمندسازی متقابل امکان پیشرفت کل مجموعه فراهم می‌شود.

زنجیره دانش:

آموزش و یادگیری مستمر و ایجاد زنجیره ای در دریافت و انتقال دانش و تجربیات در درون مجموعه و همچنین بهره مندی از توانمندی اساتید برای توسعه خانواده اکولیب.