• ۲۷ تیر ۱۴۰۳
 • تسهیلات ویژه برای بدهکاران بانکی

  تسهیلات ویژه برای بدهکاران بانکی

  معاون نظارتی بانک مرکزی به بانک ها توصیه کرد تسهیلات ویژه برای بدهکاران بانکی در نظر گیرند که تقاضاهای بهره مندی از مزایای قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی را حتی پس از پایان مهلت مقرر در قانون، در ماه های ابتدایی سال آینده نیز بپذیرند.

  معاون نظارت بانک مرکزی گفت: همچنین این بانک در اجرای تکالیف مندرج در قانون مبنی بر تهیه دستورالعمل اجرایی، تعیین مصادیق تسهیلات تولیدی و تعیین حداقل اطلاعات مورد نیاز جهت درج در سامانه بدون فوت وقت با تشکیل کارگروه های کارشناسی و نظرخواهی از مراجع مختلف ذیربط نسبت به اجرای تکالیف مذکور اقدام کرد.

  وی افزود: بانک مرکزی به محض تعیین موارد فوق الذکر، دستورالعمل اجرایی قانون مذکور را در اوایل اسفندماه در اختیار بانک ها قرار داد. به گفته فرهاد حنیفی، بر اساس این قانون تسهیلات گیرندگانی که در پایان سال ۱۳۹۷ دارای بدهی غیرجاری باشند می توانند از مزایا و تمهیداتی که پیش بینی شده استفاده کنند. معاون نظارت بانک مرکزی با تاکید بر اینکه مشمولین قانون تا پایان اسفند ماه سال جاری فرصت دارند، درخواست خود را جهت استفاده از مزایای قانون یاد شده به بانک ارایه کنند، گفت: بانک ها موظفند تمهیدات لازم را جهت دریافت تقاضای تسهیلات گیرندگان فراهم آورند.

  معاون نظارت بانک مرکزی در پایان به بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی توصیه کرد، با توجه به شرایط حادث شده در کشور ناشی از شیوع ویروس کرونا و به تبع آن کاهش ساعات کاری و به حداقل رسیدن مراجعات حضوری اشخاص به سازمان های ارایه دهنده خدمات عمومی در کشور از جمله بانک ها که در راستای رعایت ملاحظات بهداشتی و پیشگیرانه تعیین شده، تقاضاهای اشخاص برای بهره مندی از مزایای این تسهیلات ویژه برای بدهکاران بانکی را از آن حیث که به تسهیل تسویه مطالبات شبکه بانکی کشور می انجامد و هم می‌تواند در کاهش مشکلات و چالش های فعالان بخش تولید کشور موثر شود در سالی که به عنوان رونق تولید مزین گردیده را حتی پس از پایان مهلت مقرر در قانون، در ماه های ابتدایی سال آینده نیز بپذیرند.