نبض بازار: شنبه ۱۵ آذر ۹۹- طلا و سکه کاهش یافتند؛ دلار افزایش یافت

0
220
بازار ارز، طلا و دلار - نیض بازار

به گزارش اکولیب، در ساعت ۱۶ و ۵۰ دقیقه امروز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار معاملاتی با ۲۹۰ هزار تومان کاهش به ۱۱ میلیون و ۹۰۹ هزار تومان رسید. قیمت سکه طرح جدید در یازار تک فروشی نیز با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی در ۱۲ میلیون و ۱۵۰ هزارتومان متوقف شد.

همچنین قیمت نیم‌سکه بهار آزادی در بازار معاملاتی برابر با ۶ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان، ربع سکه به ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز به ۲ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان مبادله شد.

 در بازار طلا نیز قیمت‌ها کاهشی بود؛ به طوری‌که هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۱ میلیون و ۱۱۴ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای ۴ میلیون و ۸۴۵ هزار تومان فروخته شد.

انس جهانی طلا نیز امروز با افزایش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته به قیمت ۱‌ هزار و ۸۳۷ دلار رسید.

علاوه بر این؛ در بازار ارز قیمت دلار سیر صعودی داشت و با افزایش ۲۳۲ تومانی نسبت به روز کاری قبل در ۲۵۷۰۰ تومان متوقف شد.

نبض بازار در اختیار بازار ساز

به گزارش اکولیب شدت روند کاهش قیمت سکه و طلا در دو هفته گذشته که متاثر از کاهش جهانی قیمت طلا و کاهش نسبی نرخ ارز بود با ثبات نسبی ایجاد شده در بازار ارز و ثبات قیمت جهانی طلا در حال نوسان در یک محدوده قیمتی مشخص است.

به نظر می‌رسد با تغییر سیاست‌های بازار ساز به خصوص در دو هفته گذشته و تقویت عرضه اسکتاس در بازار متشکل ارزی به منظور مدیریت نوسانات نرخ ارز و خروج نسبی نوسان‌گیرها از بازار طلا و سکه، این فلز گرانبها فعلا روزهای نسبتا آرامی را تجربه خواهد کرد و نبض بازار در اختبار بازار ساز قرار دارد.
باید منتظر ماند و دید آیا بازار ساز تا چه زمانی می‌تواند در مدیریت بازار موفق عمل کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید